کافه خبر خوی
http://khoy91.blogfa.com

آرزوی من پیوند بهار با دلهای شماست


نمی دانم در سال نو برای شما مردم که همیشه و هماره در دلم جا داشته اید چه باید تقدیم کنم. می خواستم دلم را پیشکش کنم که دیدم تنگ تر و چرکین تر از آن است که لایق شما باشد، مجبور شدم به یک شاخه گل بسنده کنم که در طراوت و شادابی و عطرافشانی نشان از شما دارد.

عید همگی تان مبارک باد.

یاردانقلی مردمارسال در تاريخ سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

اولین جلسه طرفداران قالیباف در خوی برگزار شد

اولین جلسه طرفداران قالیباف روز شنبه در هتل تک ستاره خوی برگزار شد.

برای حضور در این جلسه از افرادی به طور حضوری و از افرادی بوسیله پیامک تلفنی دعوت به عمل آمده بود. از برخی روسای ادارات نیز دعوت به عمل آمده بود اما هیچکدام حضور  نیافته بودند چرا که حضور در چنین جلساتی برای روسای ادارات منع شده است.در این جلسه دو نفر به نمایندگی از قالیباف از تهران آمده و برای مدعوین سخنرانی کردند.

گفته می شود هماهنگ کننده این جلسه کریم کیومرثیان بود و سیران پور هم با وی همکاری می کرد.ارسال در تاريخ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

حذف مدرک تحصیلی برای اعضای شوراا

در جلسه بررسی قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا در مجلس شورای اسلامی مصوب شد :نمانیدگان شوراها که در حوزه انتخابیه خود اگر باز هم کانیدا شوند، نیاز به ارایه مدرک تحصیلی ندارند.ارسال در تاريخ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
دو کاندیدای جدید الورد

از گوشه و کنار خبر می رسد که دو نفر دیگر نیز در شهر خوی برای کانیداتوری انتخابات شورای شهر مطرح شده اند. این دو نفر عبارتند از:

1-فروتن زهرائیان پیام نوری

2-سلماس جوادیانی مهندس زراعتارسال در تاريخ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
در فیرورق هم تبلیغات زودهنگام کلید خورد

 طبق گزارش هاي رسيده از گوشه و كنار شهر تعدادي زيادي از كانديداها دوروز مانده به  اربعين حسيني با حضوردر هیئات مذهبی و همچنين شركت در مراسمات و جشنهاي دهه فجر و اواخر با حضور مستمر دركليه مجالس ترحيم  شهر،  تبلیغات زودهنگام کاندیداهای شورای شهر فيرورق به کرات مشاهده شده است

طبق آنچه که به گوش می رسد تعداد زیادی از کاندیداهاهمچون صادق اسکندریان ، عاطف پورها به صورت چراغ خاموش در انتخابات شوراها فعالند. اقدام به صورت چراغ خاموش یکی از کاربردهای آن  ها قبل از آغاز قانونی تبلیغ انتخابات است

 گروه دیگری هم از ينگجه اي ها  همچون جلیل زینالیان.حسنی ها.و....  در حال شکل گیری ائتلاف با همديگر هستند.البته گفته میشود این گروه  هر چه جلوتر می روند بیشتر به ائتلاف نزدیک می شوند و احتمال معرفی كانديداي واحد توسط آنان زیاد است.

در واقع برخی از افرادی که قصد حضور و شرکت در انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی شهرفيرورق دارند، با کمک نقدی به هیئت های عزاداری شهر جهت احداث ساختمان هيئت، سعی در افزایش حضور خود بین مردم و تبلیغات غیرقانونی را دارند..

همچنين به نقل از وبلاگ كافه خبر خوي افرادي همچون نصراله پوریان مرند نشین- صفرعلیزادگان شهردار پیشین- رئیس فعلی شورا نشین- غفارزادگان شورا نشین خواهند آمد كه سه تن از این افراد واحدهای فوق دیپلم خود را در دانشگاه آزاد فیرورق پاس کرده اند اما بنابه دلایلی هنوز مدرک خود را نتوانسته اند، بگیرند .

آخرين خبرهاي انتخاباتي كانديداهاي شوراي شهر حاكي از حمايت اكيپ تبليغاتي یک کاندیدای شکست خورده مجلس که در تهمت و افترا علیه دکتر صدر گرد و خاک زیادی راه انداخته بود، در شهر فيرورق از يك كانديداي خاص  که پدرش معلم ورزش در مدارس شهر فیرورق بوده است . همچنين یک فرد دیگر شهر فيرورق  يكي هم خواهد آمد كه اين روزها در حال رايزني با ريش سفيدان محله اش و افرادصاحب نفوذ در شهر فيرورق مي باشد.

بنابر گزارش رسیده از گوشه و کنار شهر ، نامزدی احتمالی یکی ار افسران بازنشسته شاغل راهنمایی و رانندکی در دوره چهارم انتخابات شورای شهر فیرورق قوت گرفته و این روزها  اکیپ تبلیغاتی اش  شروع به تبلیغات زود هنگام کرده اند تا از دیگر رقبای خودشان  عقب نمانند.

با استفاده از وبلاگ شهر دارالصفای فیرورقارسال در تاريخ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

عیدانه به مردم


افتتاح کارخانه سیگارت سازی خوی 

بر اساس دعوت نامه ارسالی از طرف مدیرکل مجتمع دخانیات آذربایجان غربی، کارخانه سیگارت سازی دخانیات شهرستان خوی فردا ساعت 5 بعد از ظهر با حضور نماینده مردم این شهرستان (دکتر صدر- عامل اصلی ایجاد این کارخانه در خوی) - به همراه نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت دخانیات ایران و همچنین مسوولان استانی و محلی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

این عیدانه مبارکمان بادارسال در تاريخ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

باهم و جدا از هم!

رسم بر این بود که در اعیاد مختلف از جمله عید نوروز از طرف اداره یا نهاد و سازمانی پیام تبریکی صادر می شد با عنوان رئیس آن اداره یا نهاد و یا سازمان و به نمایندگی از طرف همه کارکنان و اعضایش. اما امسال قدری این قاعده به هم خورده و شنیدم که اعضای محترم شورای شهر هر کدام جدا گانه و بنام خود پیام تبریک عید نوروز را نوشته اند و قرار است از طرف شهرداری منتشر شود، یعنی 7 پیام مختلف از طرف یک شورا. کار خوبی است و اصلا ربطی به انتخابات و این حرف ها ندارد، اینطور نیست؟ارسال در تاريخ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

این هم یک کاندیدای دیگر

باخبر شدیم که آقای مهندس شمس سیروس نیا هم بی میل نیست که کاندیدای انتخابات شورای شهر شود و رایزنی هایی هم انجام داده است. نمی دانم چرا نام آقای شمس سیروس نیا مرا یاد یکی از بانکها می اندازد و رئیس بسیار محترم و دوست داشتنی اش.ارسال در تاريخ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

پوریای ولی دوباره در میدانگاه خوی کشتی می گیرد اما به همت ...

وقتی ما قدر داشته هایمان را ندانستیم، وقتی پوریای ولی را باور نکردیم. وقتی مزارش را غریبانه رها نمودیم و حتی به فاتحه ای مهمانش نکردیم. شنیدیم که یکی از علاقمندان به این پهلوان و عارف نامی به نام مهندس هادی زارع که مدیرعامل یک شرکت بزرگ و معتبر عرضه سنگ های تزیینی و قیمتی است و اصلا خویی نیست. دست بکار شده و رفته تحقیق نموده حتی به کتابخانه معروف و معتبر آیت ا... مرعشی در قم رفته و جاهای دیگر و حتی ان طومار پوست آهو را مشاهده نموده و دست بکار گردیده تا مزار  پوریای ولی را ساماندهی بکند و تاکنون مبلغی بیش از 50 میلیون تومان صرف مطالعات و تحقیق و نقشه ساماندهی و ساخت یادمان کرده و هم اکنون مهندسانی را گمارده تا نقشه کامل مزار را تهیه کنند و دست بکار شود و ساماندهی را اغاز نماید. شورای شهر هم بودجه ای در خور برای بازسازی اختصاص داده که از اول سال آینده ساماندهی مزار و نصب یادمان آغاز خواهد شد.

این خبر مژه خوبی است به آقایانی که در قضیه مزار شمس تبریزی به کناری نشستند و تا تقی به توقی خورد به میدان آمدند و میدانداری کردند و حتی کارهای شهرداری را بنام خود کردند و از کنگره شمس خوردند و برای خود کسب وجهه نمودند و عاقبت ندانستند شمس کیست و مولانا کدام است. چرا که در همان کنگره شمس وقتی صحبت از اهدای کادو به مهمانان شد، یکی از همین حضرات گفت: خوب است برای هر کدام از مهمانان یک دیوان غزلیلت شمس را بدهیم تا بدانند شمس تبریزی چه شاعر بزرگی بوده است. بیچاره نمی دانست که دیوان غزلیات شمس تبریزی را مولانا در هجران شمس سروده است...ارسال در تاريخ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
کشف عسل تقلبی

دو تن عسل تقلبی از یک کارگاه کشف شد

متهم در بازجویی ها به تهیه و فروش بیش از 8 تن عسل تقلبی اعتراف کرد

باخبرشدبم که بازرسان اداره صنعت و تجارت با همکاری بسیج موفق شدند یک کارگاه تولید عسل تقلبی را در یکی از مناطق حاشیه ای کشف نمایند.

در این عملیات یک نفر دستگیر و مقدار 2000 کیلو  عسل تقلبی کشف شد.

به گزارش خبرنگارما در این کارگاه مخفی، عسل های نامرغوب را با شکردرجه 2 و غیرخوراکی مخلوط کرده و با استفاده از گوگرد شیره حاصل را تصفیه نموده و به عنوان عسل شهد روانه بازار می کردند.

 

سرقت در خوی ، دستگیری در لرستان

چندی پیش ساقانی با ورود به یکی از منازل در خیابان احمدنیای شهرستان خوی اقدام به سرقت زیورآلات و پول نقد از این منزل کردند، بدنبال اطلاع از وقع سرقت بلافاصله ماموران دایره آگاهی نیروی انتظامی خوی در محل حضور یافته و با توجه به نحوه سرقت و سرنخ های بجامانده تلاش برای دستگیری سارفقین را آغاز کردند.

ماموران آگاهی خوی در ادامه تحقیقات خود کشف نمودند که سارقان از شهرستانهای دیگری آمده بودند و تحقیقات ادامه یافت تا اینکه کمتر از یک هفته از وقوع سرقت نگذشته بود که سارقان در یکی از شهرهای استان لرستان دستگیر شده و به انجام سرقت در خوی اعتراف کردند.

 

قهر و آشتی های انتخاباتی

شنیدم که یکی از اعضای شورای شهر در دیدارهای غیرتبلیغاتی! خود از مناطق حاشیه شهری قول های غیرعملی داده و باعث بروز اختلاف در بین اعضای شورای شهر می شود.

این عضو شورا در مناطق حاشیه ای قول آسفالت کوچه ها را داده بود که شهرداری در اسرع وقت و بدون دریافت 40 درصد از هزینه ها توسط اهالی اقدام به این کار بکند، اهالی کوچه نیز به محل شورا آمده و خواستار آسفالت کوچه شده بودند که با توجه به کمبود بودجه شهرداری و آغاز نشدن فصل آسفالت ریزی، این خواسته آنها عملی نگردیده  و موجب دلخوری اهالی کوچه مزبور از اعضای دیگر شورای شهر شد. به همین خاطر برخی از اعضا به عضو مزبور به خاطر دادن وعده هایی که امکان عملی شدن ندارند اعتراض نمودند و همین امر باعث قهر آن عضو و عدم حضرش در جلسه بعدی شورا گردید.ارسال در تاريخ شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

اندک اندک سرشناسان می رسند

هر چه به زمان برگزاری انتخابات شوراهای شهر روستا نزدیک تر می شویم، کاندیداهای بیشتر ی مطرح می شوند و افراد سرشناس تری قدم به میدان می گذارند که دارای رای بالقوه در میان مردم هستند.

شنیدیم که یک روحانی سرشناس هم به جمع کاندیداهای احتمالی پیوسته است این روحانی کسی نیست مگر آقای ولی مهدی زاده.ارسال در تاريخ سه شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

مردم ایواوغلی زورگیر را گیرانداختند

مردجوانی که به قصد زورگیری وارد منزل یک پیرزن شده بود، توسط مردم دستگیر شد.

گفته می شود مرد جوانی به قصد زورگیری با اسلحه سرد وارد یک منزل مسکونی در ایواوغلی شده اما با داد و فریاد  زن صاحب خانه بلافاصله مردم به کمک وی شتافته و زورگیر را دستگیر و بعد از گوشمالی حسابی تحویل ماموران کلانتری داده اند.

تصعب مردم ایواوغلی و دفاعشان از همشهری خود در این واقعه یک بار  دیگر خود را نشان داد و به کسانی که قصد زورگیری دارند یادآور شد که ایواوغلی جای مناسبی برای این عمل ناروا نیست.ارسال در تاريخ سه شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
مژده به همشهریان

کارگاه تعمیر و ایمن سازی پسته افتتاح شد

کارگاه تعمیر پسته های دربسته و ایمن سازی پسته های خندان در شهرستان خوی افتتاح شد.


از هم اکنون تا شب چهارشنبه سوری و از همان زمان تا شب عید و از شب عید تا پایان تعطیلات عید فرصت دارید تا پسته های دربسته خود را تعمیر نمایید و با ایمن سازی پسته های خندان از دستبرد مهمانان به ظرف آجیل جلوگیری نمایید.

خدمات ارایه شده در این کارگاه:

1-   تعمیر و خندان نمودن پسته های دربسته

2-   نصب قفل ایمنی و دزد گیر به پسته های خندان

3-   نصب دوربین مداربسته به ظروف آجیل خوری

4-   نصب آژیر خطر به روی انواع پسته

5-   اختصاص کد ویژه برای هر دانه پسته بصورت منحصر بفرد

6-   ارایه پسته کرایه ای برای پز دادن

بشتابید و تا دیر نشده پسته های خود را تعمیر و ایمن سازی بکنید

کارگاه تعمیر و ایمن سازی پسته یاردانقلیارسال در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

ساختمانی که برای سینما قدیمی و خطرناک بود برای

برپایی نمایشگاه، مدرن و بدون خطر شد


چند سال قبل اعلام نمودند که ساختمان سینما آسیا(سینما انقلاب) به علت قدمت و فرسودگی قابل اعتماد نیست و خطرافرین است و باید تعطیل شود و ساختمان تخریب گردد و ساختمان جدید به جایش بسازند. سینما را تعطیل فرمودند، مسوولن مختلف دست بکار شدند تا اینکه نماینده مردم خوی و چایپاره طرحی را پیشنهاد کرد مبنی بر اینکه دو سینمای قدیمی و کهنه و فرسوده خوی (سینما میهن و سینما ایران) فروخته شود و از درآمد حاصل و کمک های بودجه ای در محل سینما آسیا یک مجتمع هنری با چند سالن کوچک سینما و یک آمفی تئاتر و سالن های دیگر مثل سالن نمایشگاه آثار تجسمی احداث گردد که برخی ها مخالفت نمودند و گفتند: طرح خوبی است اما نباید به نام دکتر صدر تمام شود. و...

خلاصه اینکه همان سینما که ساختمانش فرسوده و قدیمی و در حال فروریختن است همه ساله در ایام عید به نمایشگاه فروش کالا تبدیل می شود و صذدها نفر به درونش رفت و آمد می کنند و هیچ خطری متوجه شان نمی گردد. فرق نمایشگاه با سینما در همین است!!!

توضیح: عکس را از وبلاگ خوی استار دریافت کرده ام با این آدرس:

http://sina-hibye1.blogfa.comارسال در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

حضور نامزدهای جوان در میان مشاوران جوان

سهم خوی از 85 مشاور جوان سفرکننده به سواحل خلیج فارس، فقط یک نفر بود

سومین اجلاس مشاوران جوان در استان هرمزگان و با حضور رئیس جمهور برگزار شد. برای شرکت در این همایش سهمیه استان آذربایجان غربی 85 نفر بود که بر اساس یک تقسیم بندی عادلانه! به نسبت وسعت و جمعیت هر شهر سهم  شهرستان خوی یک نفر بود و سهم ارومیه 20 نفر و سهم شوط 12 نفر و سهم چایپاره هیچ! جالب است بدانید که در این سفر چند روزه به سواحل خلیج همیشه فارس بعضی ها با پدر و مادرشان رفته بودند (حتما پدرو مادرشان جزو جوانان بودند) بعضی ها به همراه نامزدشان و همسر آینده شان(پیوندشان مبارک) .

بعضی ها در مورد علت سهمیه بیشتر شهرشان افاضه کرده بودند ما در طول سال هم آش نذری پخته و پخش کرده ایم و هم بعضی از مسوولان را تغییر داده ایم (مشاوره دادن به فرماندار یعنی این؟!!) ...بگذریم.

با این تقسیم بندی و سهمیه گذاشتن می توان فهمید که وسعت و جمعیت خوی کمتر از شوط و یا جاهای دیگر است و جمعیت و وسعت ارومیه 20 برابر خوی است و لابد چایپاره و سلماس اصلا و ابدا نه جمعیتی دارند و نه وسعتی!!! اینطور نیست؟!!!ارسال در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

سه نفر دیگر به جمع کاندیداهای احتمالی اضافه شدند

امروز کسب اطلاع کردیم که سه نفر دیگر به جمع کاندیداهای احتمالی اضافه شده اند که ممکن است هر سه نفر در یک ائتلاف حضور یابند. یکی از این سه نفر از بانوان می باشد. اسامی آنها عبارتند از:
شکوری جوادیانی (سابقه کاندیداتوری دارد) - علیزاده عیسایانی- واحدی فریبانیارسال در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

گردهمایی رابطین هیات نظارت برانتخابات در خوی


اولین جلسه رابطین هیات نظارت بر انتخابات در شهرستان خوی برگزار گردید.

در این جلسه که ساعت ده و نیم صبح روز جمعه گذشته آغاز شد، مدیرکل صداوسیمای استان آذربایجان غربی به سخنرانی پرداخت.

شکرنیا در سخنان خود اهمیت انتخابات در ایران بخصوص اهمیت انتخابات ریاست جمهوری آینده را با توجه به شرایط کنونی تشریح کرد.

این مراسم در ساعت دوازده ظهر به پایان رسید.
ارسال در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

چه کسانی نمی توانند کاندیدای شوراهای اسلامی شوند؟

در روزهای اخیر شایعات زیادی در مورد کاندیداتوری روسای برخی از ادارات و دانشگاهها و حتی کارکنان شهرداری شنیده می شود اما با توجه به اینکه این افراد بر طبق قانون 2 ماه قبل از آغاز ثبت نام باید از سمت خود استعفا دهند و این کار را در زمان مقرر نکرده اند، بنابراین می توان گفت: مساله کایدیداتوری آنها فقط شایعه است و حقیقت ندارد، برای آگاهی خوانندگان بند 2 و 3  از ماده 28 قانون انتخابات شوراهای اسلامی عینا درج می شود.

ماده 28ـ اشخاص زیر به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی به ترتیب ذیل محرومند:

2ـ استانداران و معاونین و مشاورین آنان، فرمانداران و معاونین آنان، بخشداران، مدیران کل ادارات استانداری، مدیران کل، سرپرستان ادارات کل، معاونین ادارات کل، دادستان‌ها، دادیارها، بازپرس‌ها، قضات، رؤسای دانشگاه‌ها، رؤسای بانک‌ها، رؤسا، سرپرستان و معاونین سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادها و مؤسسات دولتی و یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می‌نمایند و سایر رؤسا، مدیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش به ترتیب از عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده استان، شهرستان و بخش محرومند، مگر آنکه دو ماه قبل از ثبت نام، از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

3ـ شهرداران و مدیران مناطق و مؤسسات و شرکت‌های وابسته و شاغلین در شهرداری و مؤسسات و شرکت‌های وابسته به آن از عضویت در شورای اسلامی شهر محل خدمت محرومند، مگر آنکه دو ماه قبل از ثبت نام، از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.ارسال در تاريخ چهارشنبه نهم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

من هم می آیم

پیامکی دریافت کردم از مصیبیان شکرالهیان دانشگاهیان شمسیان با این مضمون که نام مرا هم در بین کاندیداها درج نمایید چرا که من هم می آیم. مبارک است.ارسال در تاريخ دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
خودتان قضاوت کنید

دو اتفاق و یک قضاوت

اتفاق اول:مهمانی برای بازدید از دکوراسیون جدید

شنیدیم که در منطقه شیخ نوایی یکی از بانوان جوان که دختر یک تاجر می باشد، به مناسبت تغییر دکوراسیون منزل اش 5 روز مهمانی گرفته است. این مهمانی ها در پارکینگ منزل وی برگزار می شد و از مهمانان با انواع غذاها ( همه از رستوران سفارش شده)- انواع شیرینی جات( سفارشی از آموزشگاههای شیرینی پزی)- پسته 60 هزار تومانی- آجیل 48 هزار تومانی- انواع دسر( باز هم سفارشی از آموزشگاهها و انواع میوه های آنچنانی پذیرایی می شد و این مهمانی بیشتر به رسیتال مد می ماند تا گردهم آیی خانگی، در پایان مراسم هم مهمانان در گروه های 6 نفری تقسیم شده و برای بازدید از دکوراسیون جدید منزل از جمله بوفه بزرگ پر از اشیای نقره ای به طبقات بالای ساختمان می رفتند.

اتفاق دوم: پانصد تومان سیرابی!

صبح کله سحری به دفتر نشریه می رفتم که در خیابان طالقانی چشمم به زن جوانی افتاد که زل زده بود به مغازه یک قصابی. چون قصابی دو سه نفر مشتری داشت، زن رفت و در نیمکت ایستگاه اتوبوس نشست. بی اختیار و یا به خاطر فضولی در آن طرف خیابان ایستادم و حرکات زن جوان را زیر نظر گرفتم. چند بار از جایش بلند شد و رفت مقابل مغازه قصابی که مشتری دیگری داشت و زن دوباره به نیمکت برگشت. مشتریان قصابی که رفتند، خودم را به سرعت به این طرف رسانده و در چند قدمی قصابی منتظر ماندم، زن جوان آمد، از توی کیف پول اش یک اسکناس پانصد تومانی درآورد و با صدای لرزان گفت: 500 تومان سیرابی می خواستم.

قصاب که سیرابی پاک نشده را توی یک لگن پلاستیکی و جلو مغازه گذاشته بود، با غرولند آمد و تکه ای از آن برید و داخل یک روزنامه گذاشت و تحویل زن جوان داد( حدود 250 گرم بود) و آن زن بسرعت دور شد و رفت. کجا؟ نمی دانم. خجالت کشیدم و شرمم آمد که تعقیب اش کنم.

حال شما قضاوت کنید، آیا حس انسان دوستی ما کم نشده است؟ اینجا مگر خوی نیست؟ اینجا مگر شهر دکتر آیت الهی نیست که شبانه کلون درب منازل مستمندان را به صدا درمی آورد؟ اینجا مگر شهر آیت ا... خویی نیست؟ اینجا مگر... بگذریم. راستی شما می دانید پسته مرغوب را از کجا می توان تهیه کرد؟ارسال در تاريخ دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
کاندیداهای احتمالی شورای شهر افزایش یافت

گروه مهندسان

در خبرهای قبلی اعلام کرده بودیم که مهندسان عضو سازمان مهندسی قصد دارند به صورت یک ائتلاف در انتخابات شورای شهر حضور یابند. امروز باخبر شدیم که سه نفر از اعضای این ائتلاف مشخص شده اند و رایزنی برای انتخاب بقیه افراد لیست ائتلاف مهندسین ادامه دارد. سه نفر انتخاب شده که نامزدیشان در انتخابات شورای شهر خوی قطعی است، عبارتند از:

صادق نژاد راهچیان- ظرفچی لویان( لطفا به ترکی ترجه کنید)- بهجتیان

 

دو نفر از باسابقه ها هم می آیند

دو نفر دیگر نیز خود را آماده نامزدی در انتخابات شورای شهر خوی می نمایند که در دروه های قبلی هم سابقه نامزدی داشتند، این دو نفر عبارتند از: رحمدلان کتابچی شهانقیانی-مافی کندیان امیریانی

 

گروه دو نفریان

یک ائتلاف دیگر هم در حال تشکیل شدن است که دو تن از اعضای آن که هر دو از دانشگاهیان پبام نوریان می باشند، مشخص شده اند، این دو نفر:

خوب دلیان رئیس سابقیان و عبداله پوریان داماد شهردار سابقیان می باشند

 

این سه نفر

این سه نفر را هم بیاد داشته باشد که حرف و حدیث هایی در مورد نامزدی شان شنیده می شود:

قناعت دوستیان نیروگاهی- قاسمیان هنرستانی- جوزائیان آموزشگاهی

 

شهردار اسبقیان هم وارد گود می شود

شنیدیم که  کشاورزیان یا دهقانیان و یا برزگریان شهردار اسبقیان که عضو شورای شهر در دور دوم نیز بود و بعد شهردار شد  و بعد ... برای نامزدی آماده می شود و در انتخابات نظام مهندسی هم بسیار فعال بود و همین باعث شد بعضی ها رای بیاورند.

 

در فیرورق چه خبر است؟

در فیرورق هم جنب و جوش هایی دیده می شود که شامل برخی از اعضای شورای فعلی و بعضی از افراد دیگر می شود به عنوان نمونه:

نصراله پوریان مرند نشین- صفرعلیزادگان شهردار پیشین- رئیس فعلی شورا نشین- غفارزادگان شورا نشین

سه تن از این افراد واحدهای فوق دیپلم خود را در دانشگاه آزاد فیرورق پاس کرده اند اما بنابه دلایلی هنوز مدرک خود را نتوانسته اند، بگیرند .ارسال در تاريخ دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
وقتی همه خواب بودیم

اگر دیر بجبیم، پوریای ولی را هم مثل مولوی، نظامی و ... کشورهای دیگر مصادره می کنند


خبرگزاری فارس طی یک گزارش تصویری که در اول اسفند ماه منتشر کرد، اعلام نمود که مزار پهلوان پوریای ولی در کشور ازبکستان و در شهر خیوه واقع شده است.

در اینکه چگونه پوریای ولی با آن دوبیتی های ناب  و روان فارسی اش ازبک نامیده شده، کاری نداریم اما از این خبرگزاری باید پرسید چگونه است که کتاب مجالس العشاق امیرکمال الدین گازرگاهی  را در کتابخانه مجلس شورای اسلامی ندیده است که صریحا در مورد پوریای ولی نوشته: «تکیه دار دارالصّفای اولی الأیدی والابصار» و دارالصفا در میان تمام شهرهای ایران آن روزی به شهرستان خوی اطلاق می شد، یا کتاب مرآت الشرق را که به تازگی از طرف کتابخانه آیت ا... مرعشی تصیح و چاپ گردیده، مشاهده نفرموده که به مزار پوریای ولی در خوی اشاره نموده و حتی سنگ نوشته مزارش را عینا نقل نموده است. و یا در کتاب ورزش باستانی ایران آن طومار پوست آهو را نادیده گرفته که در آن طومار آمده است: پوریای ولی از خوی و سرماس بود و یا حتی به فرهنگ نامه ویکی پدیا مراجعه نموده که همه اینها در آنجا قید شده اند، اما یک راست رفته سراغ ازبک ها و پوریای ولی شیعه مذهب طرفدار و مرید بدون تردید مولا علی (ع) را ازبکی دانسته و مزارش را در شهر خیوه به تصویر کشیده است.

چگونه است که وقتی با این همه مدرک و سند مکتوب تاریخی نویسندگان و مورخان ما اعلام می کنند که مزار پوریای ولی در شهرستان خوی و در گورستانی معروف به « پیرولی» قرار گرفته است، برخی از کارشناسان وقت میراث فرهنگی می فرمایند: برای اثبات این ادعا باید نبش قبر کرد و از استخوان های بجا مانده آزمایش DNA به عمل آورد اما کسی یا ارگانی و یا همین خبرگزاری از مردم بسیار محترم خیوه نمی خواهد که برای اثبات ادعایشان یک نیمچه آزمایش انجام دهند و نتیجه اش را اعلام فرمایند.

در رزگاری که کشورهای منطقه هرکدام برای پیشی گرفتن از همدیگر تاریخ قلابی درست می کنند و با استفاده از غفلت متولیان فرهنگی ما و مشاهیر ما را یکی پس از دیگری می دزدند و به نام خود ثبت می نمایند و حتی پا را فراتر نهاده و مراسم و اعیاد رسمی و سنتی ما را به نام خود تمام می کنند، ما به راحتی و با دستان خود مشاهیرمان را آثار بجا مانده از آنها را تقدیم کشورهای دیگر می کنیم.

مولوی را بردند، نظامی را بردند، شمس تبریزی را می خواستند ببرند که نگذاشتیم ولی هنوز هم در تلاش برای بردن اش هستند و اکنون چنگ انداخته اند به پهلوان پوریای ولی که زورخانه از یادگارهای اوست و در سراسر کشورمان هم زورخانه وجود داشته و هم آیین جوانمردی که همه از ده فرمان مشهور پوریای ولی نشات می گیرد و همین آیین بسیار زیبای گلریزان که هر ساله برگزار می کنیم و به وجودش افتخار می نماییم از فرهنگ بجا مانده پوریاست و ما به راحتی اب خوردن می نویسیم مزار پوریای ولی در ازبکسان است و زورمان می آید که بگوییم یا بنویسیم: آهای مردم، در شهر خوی هم مزاری وجود دارد که بر اساس همان اسناد تاریخی که در بالا اعلام شد، مربوط به پوریای ولی است و بیایید بدون حب و بغض های شخصی و منطقه ای و تعصبات کور و بخشی نگری های نابود کننده، کارشناسان بروند و بررسی نمایند و صحت و سقم این ادعا را بیان کنند.

من یکی نه سیاسی هستم و نه با سیاسی کاری میانه ای دارم و نه اینکه اعتقاد دارم که فرهنگ را باید با سیاست مخلوط کرد. بنابراین کلیه مسوولان را بخصوص مسوولان فرهنگی را مورد خطاب قرار می دهم که: آقایان اگر دیر بجنبید خواهید دید که پوریای ولی را ازبک ها با استناد به همین اخبار خبرگزاری های ما در یونسکو به نام خود به ثبت رسانده اند.

آقایان مسوول، اگر مزار  پوریای ولی با همان بودجه ای که در سفر هیئت دولت به استان، آقای دکتر صدر به تصویب رسانده بود، دست به دست هم می دادید و آن مزار را به شکل آبرومندی ساماندهی می کردید آیا باز هم خبرگزاری فارس می رفت سراغ شهر خیوه؟ آقایان شورا و شهرداری اگر قدری همت خود را افزایش می دادید و به جای پرداختن به برخی اختلافات داخلی و حمله  و هجوم شفاهی و کتبی علیه همدیگر، قدری در ساماندهی موقت مزار تعجیل می نمودید و یک مراسم ساده اما در حد رفتن روی آنتن خبرگزاری ها برگزار می نمودید، آیا نام خوی بیشتر از خیوه مطرح نمی نشد؟ آقایان میراث فرهنگی، ورزش و جوانان لطفا به مردم  پاسخ فرمایید، متولی احیای مزار پوریای ولی در خوی، کدام اداره یا نهاد است؟ آیا درخواست زیادی است که نمی توانید اجابت اش نمایید؟ به هر حال هرگز نیاید آن روزی که همه خواب باشیم و پوریای ولی مان را ببرند!ارسال در تاريخ یکشنبه ششم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
کشف جسد در کوههای قره قشون

عصر روز پنجشنبه ماموران دایره آگاهی شهرستان خوی موفق به کشف جسد یک مرد در کوههای قره قشون شدند.

گفته می شود جسد متعلق به مردی میان سال بوده که بوسیله اصابت گلوله کشته شده بود، تحقیقات برای یافتن قاتل یا قاتلین آغاز شده است.ارسال در تاريخ یکشنبه ششم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی
رستگار به شدت تکذیب کرد

شک نکنید از تیم خبر کده خوی هیچ فردی کاندیدای شورای شهر خوی نخواهد شد.

سید سعید رستگار در گفتگو با خبرکده خوی گفت:  در خصوص احتمال حضور بنده یا  یکی از اعضای تیم خبرکده خوی در  رقابت های شورای شهرخوی تصریح کرد : این حرف صحت ندارد و اینکه گفته می شود رستگار ، کاندیدای شورای شهر خوی خواهد شد و یا با گروهی که تا کنون حتی از نزدیک هم ندیده است ائتلاف خواهد کرد  صحت ندارد.هر خبری در خصوص بنده برای نامزدی در انتخابات شورای شهر خوی تنها یک شایعه می باشد و صد سال هم کاندیدای شورای شهر خوی نمی شوم .هم اکنون نیز فقط قصد دارم به ادامه تحصیل فکر نمایم .

جعفرزاده هم تکذیب کرد

آقای جعفرزاده مدیر تاکسی رانی هم در گفتگو با خبرنگار کافه خبر با تکذیب کاندیداتوری اش گفت: نمی دانم چه کسی این شایعه را رواج داده اما من به هیچوجه کاندیدا نخواهم شد و در هیچ محفل یا مجلسی هم در مورد شورای شهر و کاندیداها صحبت نکرده ام.

ما هم می آییم

بعد از درج مطلب « یک شورا و این همه کادیدا» در وبلاک کافه خبر خوی، برخی از دوستان و آشنایان  اسامی دیگری مظرح کردند که خود را برای کاندیداتوری آماده می کنند، این افراد عبارتند از:

مرندیان بیمه چی- جعفریان قنادی از نوع ایدو- مهندس آذرنانیان- شیرین بیگ دامپزشکیان و...ارسال در تاريخ یکشنبه ششم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

از من حمایت کنید

تبلیغات برای انتخابات هیات رئیسه نظام مهندسی آغاز شد، برای برخی از کاندیداها مساله بقدری جدی است که ضمن چاپ پوستر و بنر و تبلیغات خانگی و ناهار و شام دادن و ... به فکر جلب حمایت برخی از مسوولان هم افتاده اند. یکی از کاندیداهای نظام مهندسی، با رفتن به ادارات و ملاقات با روسای آنها خواهان حمایت روسا از خودش می شود، این فرد را دیروز در راهروهای فرمانداری مشاهده کردم که گویا برای ملاقات با آقای فرماندار آمده بود و لابد برای جلب حمایت که شنیدم آقای فرماندار آب پاکی روی دستشان ریخته اند و بدون جواب برگشته است.چرا یک انتخابات داخلی ( درمیان مهندسان) برای برخی ها اینهمه مهم و حیاتی است که به هر دری می زنند تا انتخاب شوند؟ارسال در تاريخ چهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

یک شورا و این همه کاندیدا!


هر چه به زمان برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا نزدیک تر می شویم، تحرکات تبلیغاتی برخی از کاندیداهای احتمالی افزایش می یابد و شایعه ها در مورد کاندیداتوری افراد دیگر نیز پر رنگ تر می شود.طوری هر تحرکی را از طرف افراد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به احتمال کاندیداتوری اش نسبت می دهند. البته ناگفته نماند که افزایش تعداد اعضای شورای شهر خوی از 7 نفر به 13 نفر نیز مزید بر علت شده و افراد بسیاری را به این فکر انداخته که شانس خود را در این رابطه آزمایش نمایند.

اما آنها که بیش از همه نامشان به عنوان کاندیدا در میان مردم مطرح می شود و یا خودشان را به طرق مختلف مطرح می کنند، چه کسانی هستند و یا چه تشکل ها و محفل هایی در این رابطه فعال هستند؟  

تشکل ها و محفل های فعال

گروه بهداشتیان:

اعضای این گروه همگی کارمند بهداشت و درمان نیستند، اما چون لیدر اصلی این گروه از بهداشت و درمان می باشد و بیشتر جلسات در منزل و یا محل کارش برگزار می شود، به گروه بهداشتی ها معروف شده اند. اعضای این گروه را می توان از طرفداران رئیس جمهور فعلی دانست که در زمان فرماندار قبلی دارای پست هایی بودند و در انتخابات مجلس هم از فرماندار سابق حمایت کردند.

بابائیان، مزرعه داران، چهره نمایان، خواجه لویان، سنگ فروشان، سیدیان، بخت واریان را از اعضای این گروه به شمار می آورند.

گروه شورائیان:

در بین اعضای شورای شهر فعلی کاندیداتوری 5 نفرشان تقریبا قطعی شده است و یک نفر اعلام کرده که قطعا کاندیدا نخواهد شد و یک نفر دیگر در حال رایزنی می باشد. البته اعضای فعلی شورا با هم ائتلاف نخواهند کرد چرا که اختلاف نظرهایشان باعث شده است که هرکدام بصورت جداگانه و یا تحت نام ائتلاف های مختلف در انتخابات حضور یابند. این پنج نفر عبارتند از:

قره چه داغیان، صدریان، کبیریان، فلزکاریان، سجادیان.

گروه رزمندگان:

بعد از سخنرانی آقای نوروزی در یک همایش و اعلام اینکه در انتخابات شوراها افراد بسیجی و رزمنده باید فعال تر شوند، این احتمال داده شد که افرادی از بسیج تحت عنوان یک ائتلاف در انتخابات شرکت نمایند، البته لازم به ذکر است که بسیج به عنوان یک نهاد کاندیدا نخواهد داد و بیشتر برای افزایش شور انتخاباتی، حضور فعال مردم و سلامت انتخابات فعالیت خواهند کرد و برخی از افرادی که عضو بسیج بوده اند و یا از رزمندگان هستند می خواهند ائتلافی تشکیل دهند.

در این رابطه اسامی زیادی مطرح است ولی هنوز از طرف خود افراد مطرح نظر قطعی اعلام نشده بنابراین از ذکر اسامی خودداری می کنیم.

گروه مجتمعیان:

اعضای یک مجتمع فرهنگی، آموزشی هم در این رابطه فعال هستند و جلساتی هم برگزار کرده اند و در محفل هایی هم سخنرانی هایی نموده اند و این گروه حتی شعار انتخاباتی و شهردار آینده شان را از هم اکنون مشخص نموده اند و در فضای مجازی هم فعال هستند.

سابقیان، محمدیان،رستگاریان و... از اعضای این گروه به شمار می روند.

گروه کارمندیان:

بعضی ازکارمندان ادارت کلیدی در رابطه با شورا مثل فرمانداری و شهرداری هم فعالیت های تبلیغاتی خود را آغاز کرده اند و می خواهند بصورت منفرد و یا ائتلاف های مختلف در انتخابات شرکت نمایند، اسامی که در این رابطه مطرح هستند، عبارتند از:

احمدیان، سنائیان، حیدر جعفریان، اکبرلوئیان و...

گروه ورزشیان و تئاتریان:

بعضی از هنرمندان تئاتر و اعضای هیات های ورزشی هم خود را برای کاندیداتوری آماده می کنند که قطعا در یک ائتلاف رسمی شرکت نخواهند کرد و در ائتلاف های مختلف یا بصورت منفرد کاندیدا خواهند شد، برگزاری جنگ ها و تبلیغات با عکس بزرگ خود و برگزاری مسابقات ورزشی و گاهی شام و ناهار دادن ها از مشخصات اعضای این گروه است که اسامی برخی بیان می شود:

زینالیان، محبیان، باغدرقیان و...

گروه دانشگاهیان:

از کارمندان و استادان دانشگاهها هم نام هایی به میان می آید که برخی از آنها فعالیت هایی هم دارند و در فضای مجازی تبلیغات می کنند، برخی از آنها عبارتند از:

خوب دلیان، محسنیان، داوودیان، آرامیان و...

گروه بانوان:

در میان بانوان خوی هم عده ای فعال هستند  قطعا کاندیدا خواهند شد، با توجه به فعالیت های انجام گرفته پیش بینی می شود که تعداد بانوان در میان کاندیداها چشمگیر باشد، فعلا از افراد ذیل به عنوان کاندیدا نام می برند:

رجا صفت، عرفان نسب، محبوب سبب و...

گروه خبریان:

در میان اصحاب رسانه و خبر هم برخی ها اسب خود را برای کاندیداتوری زین کرده اند، این افراد شامل خبرنگاران کنونی و سابق هم می شوند، به عنوان مثال:

عبدل پور، وفاجو، قاسم خواه چالدرانی، فرج لو و...

گروه باغیان:

این گروه را از آن جهت باغیان می نامند که اکثر جلسات خود را در یک باغ در حومه خوی برگزار می کنند، این گروه سابقه طولانی در فعالیت های انتخاباتی دارند و در انتخابات مختلف حضور فعال داشته اند، از اعضای این گروه که به عنوان کاندیدای احتمالی نام برده می شوند، عبارتند از:

سیدیان، مسعودیان، حمیدیان، وفاجوئیان، فرهادیان و...

گروه منفردیان:

افرادی هم هستند که بصورت منفرد یا فعالیت تبلیغاتی دارند و یا اینکه نامشان به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح است، برخی از این افراد عبارتند از:

اکرمیان، چهراقیان، گلوانیان، راثیان، شوکتیان، محمودیان، سهراب هتلچیان، سیف لویان، شهردارسابقیان و...

گزارشات تکمیلی در روزهای آینده...ارسال در تاريخ سه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ توسط خسرو کرمانشاهی

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان